ImagePerformans

Müzik-ses-ritim yolculuğu Okay Temiz Ritim Atölyesi Afrika ritimleri ve müziği ile ilgili çalışma ve konserler ile başlayan Cenk Güçbilmez; Engin Gürkey Ritim atölyesi’nde Latin ritim ve müziği çalışmalarında bulunduktan sonra kendi projeleri üzerinde çalışmaya başladı. Afrofanga, Afrotolia, Naif, Ahmet Beyler, İstanbul Soundpainting Orchestra gruplarında perküsyon ve davul çaldı. Müzik hayatı ses, müzik, ritim üçgeninde devam etmektedir.Image

SHAMOON

Shamoon, şaman ritimleri ve ruhuyla doğaçlama müzik yapan bir topluluktur. Shamoon grubunu 2016 yılında İstanbul’da kurduk. Şaman ritimleri ve müziğini referans alarak meditatif doğaçlama bir performans sergilemekteyiz İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde konserler vermekteyiz.

DETAYLI BİLGİ

ISTANBUL SOUNDPAINTING
ORKESTRA

Soundpainting, performans sanatlarına yönelik geliştirilmiş uluslararası bir işaret dilidir. Müzik, dans, tiyatro ya da bunların karışımı gruplarda; canlı kompozisyon yapmaya, doğaçlamaya ya da prova edilmiş eseri yeniden biçimlendirmeye yarar. Soundpainter (şef) bu işaret dili ile kalabalık grubu yönetir.

DETAYLI BİLGİ
Image
Image

JAZZLI SÖZLÜ MUHABBETLER

Türkiye’nin ilk doğaçlama müzik performansını sahneye taşıyan Jazzlı Sözlü Muhabbetler, iki yıldır insanların itirafları üzerinden şarkı yazmasına, rahatlamasına, günün stresini, yorgunluğunu bırakmasına ve bir şarkı sözü yazmasına aracı oluyor.

DETAYLI BİLGİ